Życie nie jest jak bułka z masłem – ani tak rozkoszne, ani tak proste oraz łatwe w trawieniu, jakkolwiek nie ma co popadać w skrajności, bo każdy kłopot ma swoje rozwiązanie, przy czym tym prościej kwestię zakończyć, im lepszymi dysponujemy środkami, oraz przyrządami. W zagadnieniach prawnych, gdy nic nie jest takie jak być powinno oraz brak już nam pomysłów, nie ma co zwlekać, wyłącznie udać się do mecenasa.

Prawdopodobnie znajdą się osoby, które krzywią się na słowo adwokat i temu pokrewne, łącząc te profesje z drożyzną oraz darmozjadami, lecz to tylko nieliczne głosy. Jednakowoż mecenas jest po to, aby służyć nam prawną pomocą, a używając prostszego sformułowania – robić to, o czym my mamy niewielkie pojęcie.

Jeśli potrzebujesz pomocy w kwestii alimentów, lub spadku, wystarczy jedynie skorzystać z alimenty prawnik Łomianki. I to już pierwsza zaleta, a następne są nie mniej interesujące. Po pierwsze, chronimy czas i energię, którą z reguły marnujemy na zdzieranie butów w urzędach, w jakim miejscu od nieprzystępnych urzędników słyszymy nieprzerwanie „źle” lub też „nie” bądź też na pisanie notorycznie odrzucanych pism, zazwyczaj z przyczyny nieumiejętnej argumentacji bądź też braku kilku zawijasów czy kropek. A mecenas wie z czym iść do urzędów, sądów czy służb porządkowych.

Po drugie oraz ostatnie, gdyż znacznie więcej nie trzeba – z mecenasem mamy większe szanse w starciu z twardym prawem. Radca prawny, w opinii większości, to ten sam fach, co adwokat. Czyli rozróżnienie jest sztuczne, choć do niedawna istniała zasadnicza różnica – otóż radca, pracujący dla jakiejś korporacji, mógł być jej obrońcą, jednak nie w wypadku spraw np. karnych. Z kolei adwokat mógł, lecz pod warunkiem, że nie pozostawał w stosunku pracy z reprezentowanym konsumentem.